بریتنی گرینر به تازگی از بازداشت روسیه آزاد شده است

در زرق و برق جوایز زن سال در تاریخ 1 نوامبر، همسر بریتنی، شرل گرینر، سخنرانی تند و تلخی را ارائه کرد و در آن عدم اطمینان و ناامیدی را که در طول سال گذشته احساس کرد، توصیف کرد. او به مهمانان گفت: “هشت ماه گذشته را بر امواج غم و اندوه گذراندم و صادقانه بگویم، فقط در کمال ناباوری بود.” من نمی توانم باور کنم که امروز در مقابل شما بچه ها ایستاده ام و بدون زندگی با شخص مورد علاقه ام، بزرگترین عشقم، پناهگاهم زندگی می کنم.

این یک داستان ادامه دارد و به روز خواهد شد.منبع

گرینر از فوریه در روسیه بازداشت شده است، زمانی که برای اولین بار در فرودگاه بین المللی شرمتیوو در نزدیکی مسکو به دلیل داشتن کارتریج های ویپ حاوی روغن شاهدانه که در روسیه غیرقانونی است، دستگیر شد. از آن زمان به بعد، پرونده گرینر مورد توجه جهانی قرار گرفت زیرا او و خانواده اش از رئیس جمهور بایدن خواستند تا او را به خانه بازگرداند.

او سپس پیامی را برای همسرش به اشتراک گذاشت: “عزیزم، دلم برای همه چیز تو تنگ شده است. به خصوص دوستی تو. من این را بدیهی می دانستم که می توانم با شما صحبت کنم. خودم را در حال برداشتن تلفنم می بینم، فقط برای اینکه بنشینمش صدای تو تنها صدایی است که من می‌خواهم بشنوم. او می‌دهد، احتمالاً وقتی به خانه آمدی گوشت را قطع خواهم کرد.” “می دانم که قلبت در حال حاضر سنگین است عزیزم. ای کاش اینجا بودی تا تمام عشقی را که در اطرافت وجود دارد احساس کنی. تو فراموش نشدی. پس سرت را بالا نگه دار. این هم خواهد گذشت! من تو را دوست دارم و نمی توانم صبر کنم. برای روزی که تو را در آغوش بگیرم! عشق، رله.”

به گزارش سی ان ان، بریتنی گرینر پس از یک دوره سختی تقریبا یک ساله، امروز 8 دسامبر از بازداشت روسیه آزاد شد. این رسانه همچنین گزارش می دهد که او با فروشنده اسلحه روسی محکوم شده ویکتور بوت مبادله شده است. به گفته یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، ستاره WNBA اکنون در بازداشت ایالات متحده است و خانواده او از آزادی او مطلع شده اند.

در ماه ژوئیه، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا تایید کرد که دولت بایدن “پیشنهاد اساسی” را به روسیه ارائه کرده است، که بنا بر گزارش ها شامل معامله گرینر و پل ویلان، جاسوس متهمی بود که در پایان سال 2018 در روسیه دستگیر شد، برای ویکتور بوت. با این حال، به گفته CNN، مبادله در 8 دسامبر که Griner را منتشر کرد، Whelan را شامل نمی شود.