بریتنی گرینر با نامه ای دست نویس به IG از حامیان تشکر کرد

اکنون که سرانجام پس از بازداشت در یک اردوگاه زندانی روسیه به خانه بازگشته است، بریتنی گرینر بالاخره می تواند از طرف خودش با هوادارانش صحبت کند. و در 21 دسامبر، ستاره WNBA این کار را انجام داد، با نامه ای دست نویس که در اینستاگرام پست کرد و از همه کسانی که در زندان به او نامه نوشتند تشکر کرد. شاید مهم‌تر از آن، گرینر از همه کسانی که از او حمایت کرده‌اند ترغیب کرد که اکنون نامه‌های حمایتی برای پل ویلان، آمریکایی دیگری که به‌طور ناعادلانه توسط دولت روسیه در زندان است، بنویسند.

در حالی که دولت بایدن توانست با موفقیت در مورد آزادی گرینر مذاکره کند، در همان زمان نتوانست همین کار را برای ویلان، یک تفنگدار سابق دریایی که نزدیک به چهار سال است در روسیه بازداشت شده است، انجام دهد. ویلان در یک مصاحبه تلفنی با سی ان ان گفت که از آزادی گرینر خوشحال است، اما همچنان از اینکه اقدامات بیشتری برای آزادی او انجام نشده است، ناامید است. روس‌ها ویلان را به جاسوسی متهم کرده‌اند که اتهامی جدی‌تر از اتهامی گرینر است و آزادی او را به زندانی سخت‌تر تبدیل می‌کند. او گفت: «من می گویم که اگر پیامی به رئیس جمهور بایدن برسد، این یک وضعیت مخاطره آمیز است که باید به سرعت حل شود.»

منبع

یادداشت او ادامه می دهد، نامه هایی که او دریافت کرد برای گرینر نه فقط به این دلیل که روحیه اش را بالا می برد، بلکه به این دلیل که «قدرت دست های جمعی را به من نشان دادند. با هم می توانیم کارهای سختی انجام دهیم.» گرینر که نامه نویسان خود را به کمک کمک به خانواده اش برای کامل کردن دوباره اعتبار می دهد، لحظه ای را به یاد افراد دیگری می اندازد که هنوز به ناحق بازداشت شده اند. او نوشت: “امیدوارم در نامه نگاری به پل ویلان به من بپیوندید و به حمایت از سایر آمریکایی ها برای نجات و بازگرداندن آنها به خانواده هایشان ادامه دهید.”

این محتوا را می توان در سایتی که از آن سرچشمه می گیرد نیز مشاهده کرد.

در نامه گرینر آمده است: «من شخصاً می‌خواهم وقت بگذارم و برای شما نامه بنویسم و ​​بگویم که تلاش شما اهمیت دارد. نامه‌های شما به من کمک کرد تا در دورانی که پر از پشیمانی و آسیب‌پذیر بودم، امیدم را از دست ندهم که هرگز تصور نمی‌کردم. از صمیم قلب از شما سپاسگذارم. به خاطر تو هرگز امیدم را از دست ندادم.» ستاره بسکتبال در کپشن پست به سادگی نوشت: «متشکرم. حرف شما مهم است.» او همچنین جوایز زنان سال گلمور را تگ کرد، جایی که امسال همسر گرینر، شرل گرینر، از مردم خواست تا در یک سخنرانی احساسی برای حضار نامه های حمایتی بنویسند.