انتخابات میان دوره ای 2022 تأثیر عمده ای بر حقوق سقط جنین در این 5 ایالت داشت.

قانون ضد سقط جنین متعلق به سال 1931 که هیچ استثنایی را برای موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم قائل شد، در میان دوره‌ای امسال توسط رأی‌دهندگان میشیگان لغو شد، و این یک پیروزی بزرگ برای حقوق باروری ایالت به ایالت در دوران پس از آن بود.قلیه عصر.

مونتانا

دست کم، سال سختی برای دسترسی به سقط جنین بوده است، به عنوان واژگونی ژوئن قلیه v وید توسط دادگاه عالی زمینه را برای به چالش کشیدن حقوق باروری در تمام 50 ایالت فراهم کرد. با این حال، با اعلام نتایج انتخابات میان دوره ای 2022، به نظر می رسد که برخی از پیروزی های بزرگ برای جنبش حقوق سقط جنین در سراسر کشور به دست آمده است. در زیر، پنج ایالتی را ببینید که در آنها حقوق سقط جنین بیشتر تحت تأثیر نتایج میان‌ترم بوده است:

کنتاکی

این به روز رسانی شده است تا نتایج انتخابات میان دوره ای 2022 را منعکس کند.

در این روز انتخابات، مردم کالیفرنیا با اختلاف زیادی رای دادند تا حق سقط جنین و جلوگیری از بارداری را در قانون اساسی ایالت از طریق اصلاحیه‌ای که اوایل امسال توسط فرماندار گاوین نیوسام ارائه شد، به ثبت رساندند که این ایالت را در میان مترقی‌ترین ایالت‌های کشور در زمینه حقوق سقط جنین قرار می‌دهد.

ورمونت

مسئله حقوقی شخصیت – از آنجایی که به زنده ماندن جنین مربوط می شود – بار دیگر در مونتانا مطرح شد، جایی که رای دهندگان به قانونی توجه کردند که اعلام می کند جنین یا جنین یک شخص حقوقی است که در صورت تولد نارس یا زنده ماندن، از حق مراقبت پزشکی برخوردار است. تلاش برای سقط جنین این نوع قانون به اصطلاح زنده متولد شده، مجازات های جنایی تا 20 سال زندان و تا 50000 دلار جریمه برای هر کارمند مراقبت های بهداشتی که تلاشی برای نجات آنچه در این پیشنهاد “نوزاد زنده به دنیا آمده” نامیده می شود، اعمال می کند. یا جنین تنها 80 درصد از آرا تا صبح چهارشنبه در حال حاضر هستند، اما تا کنون به نظر می رسد رای دهندگان این ابتکار را رد کرده اند (البته با اختلاف اندکی).

کالیفرنیا

این وضعیت قرمز تاریخی قبلاً پس از سقوط تحت تأثیر قانون ماشه سقط جنین قرار گرفته بود قلیهو فعالان ضد سقط جنین از طرح رأی گیری حمایت کرده اند که در آن هیچ چیز در قانون اساسی ایالت از حق سقط جنین حمایت نمی کند. در حالی که آرا هنوز در حال شمارش است، 52 درصد از رای دهندگان کنتاکی آن اقدام، متمم 2 را تا کنون رد کرده اند.

میشیگان

این پست در ابتدا در ووگ.
منبع

اصلاحیه ای در قانون اساسی ایالت ورمونت که حق «استقلال تولید مثل شخصی» را ایجاد می کند، در رأی گیری میان دوره ای 2022 توسط رأی دهندگان تصویب شد. در اصلاحیه آمده است که «حق یک فرد برای استقلال باروری شخصی برای آزادی و حیثیت برای تعیین مسیر زندگی خود نقشی اساسی دارد و نباید از آن انکار یا نقض شود، مگر اینکه با منافع دولت قانع‌کننده‌ای که با حداقل ابزارهای محدودکننده به دست می‌آید توجیه شود».