الیزابت هلمز بنیانگذار ترانوس به 11 سال زندان محکوم شد.

در ژانویه، الیزابت هولمز، بنیانگذار ترانوس، به دلیل کلاهبرداری از طریق سیم و گمراه کردن عمدی سرمایه گذاران مجرم شناخته شد. حالا بعد از 10 ماه، او بالاخره حکمش را دریافت کرد: 11.25 سال زندان و 3 سال آزادی تحت نظارت، به گفته قانون 360 خبرنگار دوروتی اتکینز قاضی ادوارد داویلا جلسه بعدی را برای تعیین بدهی هولمز تعیین خواهد کرد استرداد.

محتوای توییتر

به گفته اتکینز، قاضی داویلا حکم را بر اساس کلاهبرداری محاسبه کرد 10 قربانی سرمایه گذار– از جمله روپرت مرداک و خانواده بتسی دیووس، وزیر سابق آموزش – با مجموع 385 میلیون دلار. در میان قربانیان روپرت مرداک و خانواده بتسی دووس هستند. مطابق NBC News قاضی داویلا، خبرنگار اسکات بودمن، گفت که دستورالعمل‌های حکم فدرال نشان می‌دهد که هلمز باید خدمت کند 11 تا 14 سال در زندان.

این مطالب را می توان در سایت آن نیز مشاهده کرد سرچشمه می گیرد از جانب.

پیش از جلسه دادگاه امروز، بیش از 140 نفر، از جمله کوری بوکر، سناتور نیوجرسی، نامه‌هایی به قاضی داویلا نوشتند و خواستار ملایمت خود شدند. برخی از نامه ها تا همین اواخر بایگانی شدند دیشبقاضی داویلا خاطرنشان کرد. هولمز که به شدت باردار بود به جلسه چند ساعته خود رسید، در حالی که وکلای هر دو طرف تلاش می کردند تصمیم نهایی قاضی را تحت تاثیر قرار دهند.

هولمز زمانی به عنوان یک واندرکاند دره سیلیکون در نظر گرفته می‌شد – فردی که دانشگاه استنفورد را رها کرده بود و ایده‌ای به اندازه‌ای بزرگ داشت که بتواند زندگی‌ها را نجات دهد و مراقبت‌های بهداشتی را برای همیشه تغییر دهد. هولمز از طریق استارت آپ بدنام خود Theranos تصمیم گرفت تا یک دستگاه تست خانگی بسازد که می تواند صدها بیماری را با یک قطره خون تشخیص دهد. البته مشکل آشکار این است که فناوری برای دستیابی به چنین شاهکاری وجود ندارد. حتی زمانی که ارزش شرکت 9 میلیارد دلار بود، دستگاه – که با افتخار ادیسون در ادای احترام به مخترع پرکار توماس ادیسون نامگذاری شد – از نظر پزشکی بی فایده بود.

منبع