ارزش خالص پادشاه چارلز سوم چقدر است؟ پادشاه چارلز و خانواده سلطنتی بریتانیا چقدر ثروتمند است؟

چیزی بین 500 تا 600 میلیون دلار، بسته به آنچه در آن حساب‌های ادعایی خارج از کشور نهفته است، چند صد میلیون دلار بدهید یا بگیرید. و قبل از رفتن، یک یادداشت کوتاه در مورد مالیات بر ارث: او مجبور نیست هیچ هزینه ای بپردازد.

از جمله چیزهایی که شاه چارلز سوم زمانی که پادشاه جدید بریتانیا شد به ارث برد؟ یک تخت فانتزی، چندین تاج مزین به جواهرات (دزدیده شده)، قلعه ها و کاخ های متعدد و یک تن پول نقد. به لطف نقش جدیدش به عنوان پادشاه، چارلز یکی از ثروتمندترین افراد در انگلستان است – و اگر می‌پرسید پول او از کجا می‌آید، این ثروت خصوصی خانواده سلطنتی است. و همچنین تمبر. واقعا تمبر خیلی زیاده اما قبل از اینکه به ثروت شخصی چارلز برسیم، در اینجا به بررسی ارزش «شرکت» می پردازیم.

Psst: ثروت گزارش می دهد که ملکه نیز سرمایه گذاری کرده است میلیون ها نفر در حساب های خارج از کشور، که احتمالاً چارلز اکنون به آنها دسترسی دارد. اوه، و علاوه بر آن، چارلز احتمالاً ثروت 70 میلیون پوندی ملکه مادر را به ارث برده است (که با مرگ ملکه مادر به ملکه منتقل شد).

ملکه الیزابت ملکه مادر

چارلز و مادربزرگش، ملکه مادر.

این محتوا از Giphy وارد شده است. ممکن است بتوانید همان محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید، یا ممکن است بتوانید اطلاعات بیشتری را در وب سایت آنها بیابید.

استخرگتی ایماژ

ولپ من برای بررسی حساب بانکی خود خاموش شوید!منبع

و اگر طرفدار قانون مالیات هستید (در این صورت من برای شما دعا می کنم)، یادداشت در مورد استثنای سلطنتی چنین می گوید: «سلطنت به عنوان یک نهاد به منابع خصوصی کافی نیاز دارد تا بتواند به نقش سنتی خود در زندگی ملی ادامه دهد. و داشتن درجه ای از استقلال مالی از دولت وقت.»

پرتره تولد 60 سالگی شاهزاده چارلز شاهزاده ولز

از من در مورد حساب بانکی من بپرسید.

توجه: “شرکت” هم به طور جدانشدنی به هم مرتبط است و هم وجود دارد به طور مستقل از پادشاه چارلز را نیویورک تایمز آن را اینگونه توصیف می‌کند: «شرکتی فراتر از خود خانواده‌های سلطنتی، شامل ارتشی از منشی‌های خصوصی، مشاوران ارتباطات، بانوان در انتظار، سرپرستان خانواده، راننده‌ها، پیاده‌روان، خدمتکاران خانه، باغبان‌ها و همه افرادی که کاخ‌ها را اداره می‌کنند. و زندگی خاندان سلطنتی که در آنها زندگی می کنند.”

با این حال، خانواده سلطنتی به لطف چیزی به نام کمک مالی مستقل، درصد شخصی از سود را از دارایی های شرکت به دست می آورند. سال 2020 را به عنوان مثال در نظر بگیرید. مطابق با فوربسکرون استیت در آن سال 475 میلیون پوند سود کرد و خانواده سلطنتی 25 درصد آن (یا 3/86 میلیون پوند) را به دست آورد. بقیه آن 75 درصد؟ به خزانه داری بریتانیا رفت. در این مرحله، احتمالاً از خود می‌پرسید که این 86.3 میلیون پوند برای چه چیزی خرج می‌شود. خوب، بی بی سی گزارش می‌دهد که پول کمک مالی 2021-2022 بیشتر برای نگهداری کاخ‌ها/قلعه‌های مختلف استفاده شده است، اما خود خانواده سلطنتی (نه فقط پادشاه چارلز) برای پرداخت هزینه‌های تور و نامزدی نیز از آن استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر: وقتی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون را می‌بینید که اواخر امسال به تور ایالات متحده می‌روند، هزینه آن توسط Sovereign Grant پرداخت می‌شود.

چارلز دوک نشین کورنوال را از دست داد، اما دوک نشین لنکستر را به دست آورد

برای روشن شدن، این است نه پول شخصی شاه چارلز اما با توجه به فوربس، این شرکت (با نام مستعار “Monarchy PLC”) حدود 28 میلیارد دلار دارایی دارد. همانطور که در حین گزارش در مورد دارایی خالص ملکه فقید اشاره کردیم، شامل املاک تاج و تخت (19.5 میلیارد دلار)، کاخ باکینگهام (4.9 میلیارد دلار)، کاخ کنزینگتون (630 میلیون دلار)، دوک نشین کورنوال (1.3 میلیارد دلار)، دوک نشین لنکستر (دلار) می شود. 748 میلیون دلار) و کراون استیت اسکاتلند (592 میلیون دلار). این دارایی ها توسط شاه چارلز به عنوان پادشاه استفاده می شود، اما او نمی تواند آنها را بفروشد زیرا متعلق به تاج است. خود و پس از پادشاه شدن به شاهزاده ویلیام منتقل می شود (که آنها را به شاهزاده جورج و غیره خواهد داد).

با این فرض…

ارزش شرکت رویال 28 میلیارد دلار است

مطابق با ثروتبه لطف قانون وحشی بریتانیا که املاک پادشاه را از مالیات بر ارث 40 درصدی معمولی معاف می کند، بسیاری از دارایی های تازه به ارث رسیده پادشاه چارلز معاف از مالیات خواهد بود. اگر به جانشین ولیعهد (در این مورد، چارلز) می رسد. بنابراین، اگر همه چیز به چارلز داده شود، اساساً دارایی های ملکه ضرر نمی کند – به همین دلیل است که می توان تصور کرد که عمده ثروت او مستقیماً به او تعلق می گیرد.

اکنون که عنوان دوک کورنوال پس از مرگ ملکه به شاهزاده ویلیام رسیده است، چارلز دیگر مالک دوک نشین کورنوال نیست – مجموعه ای عظیم از دارایی های خصوصی که او از آن پول هنگفتی (مثل 23 میلیون پوند به ازای هر-) به دست آورد. سالیانه از عظیم). اما خبر خوب (برای شاه چارلز، نه بقیه ما): او اکنون که پادشاه است به دوک نشین لنکستر دسترسی پیدا می کند. این دوک نشین همچنین مجموعه ای از زمین، دارایی و سرمایه گذاری های مالی است و طبق گزارش ها در سال های 2021-2022، 21.98 میلیون دلار درآمد داشته است. پول زیادی است، اما برای چارلز با توجه به آنچه که او به تازگی از اعلیحضرت به ارث برده است، پول نقد.

مجموعه جان شلی/آوالونگتی ایماژ

بنابراین، کل ارزش خالص پادشاه چارلز چقدر است؟

مطابق تلگرافگزارش، ملکه داشت 500 میلیون دلار (تکرار می‌کنم: 500 میلیون دلار) در سرمایه‌گذاری‌های شخصی که «عمدتاً در سهام بلو چیپ بریتانیا است.» انتظار می‌رود که بخش عمده ثروت او مستقیماً به چارلز برسد، از جمله یک مجموعه هنری عظیم، یک مجموعه جواهرات فانتزی و مشکوک، یک مجموعه سلطنتی خصوصی. خانه‌ها و مجموعه‌ای از تمبرهای خودمانی هر مجموعه تمبر. این چیز 100 میلیون پوند ارزش گذاری شده است، بنابراین اگر همه چیز شکست بخورد، چارلز می تواند فقط شروع به فروش تمبر در eBay کند و او آماده است.

^ من فهمیدم این مرد چقدر پول دارد.

او فقط 500 میلیون دلار از ملکه به ارث برد