ارزش خالص خانواده سلطنتی چقدر است؟ حقوق و ارزش سلطنتی، توضیح داده شده است

این حقیقتی است که عموماً پذیرفته شده است که خانواده سلطنتی بریتانیا ثروتمند کثیف هستند. اما در حالی که دارایی خالص خصوصی آنها بسیار زیاد است (شاه چارلز سوم به تنهایی 600 میلیون دلار ارزش دارد)، در مقایسه با دارایی خالص خود تاج و تخت، با نام مستعار Monarchy PLC، موجودیتی که مستقل از خانواده سلطنتی وجود دارد اما همچنین نمی تواند بدون آن وجود داشته باشد، چیزی نیست. آنها را همانطور که پادشاه جورج ششم یک بار گفت، خانواده سلطنتی “یک خانواده نیستند، ما یک شرکت هستیم.”

تیم گراهامگتی ایماژ

دارایی های شرکت

دارایی خالص شخصی خانواده سلطنتی به شرکت گره خورده است، اما فقط تا حدی! مثال: دارایی خالص شاهزاده ویلیام به لطف دسترسی او به دوک نشین کورنوال افزایش یافته است، اما او همچنین دارای ارث شخصی از مادر فقیدش پرنسس دایانا و همچنین یک ارث از مادربزرگش ملکه مادر است. در همین حال، ملکه همسر کامیلا و کیت میدلتون نیز دارایی خالص شخصی دارند کاملا جدا از خانواده سلطنتی اگر می خواهید حسادت کنید، در زیر به آنها شیرجه بزنید:منبع

مکس مامبی/نیلیگتی ایماژ

پس کی آثار برای شرکت؟

و در حالی که سلطنت‌ها می‌آیند و می‌روند، شرکت فقط به حرکت خود ادامه می‌دهد – ایجاد یک بزرگ مقدار پولی که تا حد زیادی به اقتصاد بریتانیا سرازیر می شود. بنابراین، ارزش شرکت چقدر است؟ شما آماده نیستید.

ارزش شرکت 28 میلیارد دلار است

فوربس این شرکت را به عنوان یک امپراتوری 28 میلیارد دلاری توصیف می کند که هر ساله صدها میلیون پوند به اقتصاد بریتانیا وارد می کند. مثالی از اینکه دقیقاً چگونه این اتفاق می افتد؟ عروسی سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل را ببینید. این رویداد تلویزیونی اقتصاد بریتانیا را 1.5 دلار تقویت کرد میلیارد-آو این بیش از 2.7 میلیارد دلار تخمین زده شده است که خانواده سلطنتی سالانه به اقتصاد بریتانیا کمک می کنند.

بن آ. پروچنیگتی ایماژ

مکس مامبی/نیلیگتی ایماژ

نمایش گل ساندینگهام

نمونه ای از نامزدی سلطنتی مهم که توسط Sovereign Grant تأمین مالی شده است.

پاول لیبراگتی ایماژ

Sovereign Grant (معروف به اینکه 25 درصد خانواده سلطنتی از Crown Estate دریافت می کنند) هزینه های رسمی سلطنتی را پرداخت می کند. فقط-پسندیدن امنیت و نامزدی سلطنتی وجوه کمک مالی چارلز در سال 2020 به شرح زیر تقسیم شد فوربس: 7.3 میلیون دلار به 132 کارمند شخصی، 6.75 میلیون دلار برای مالیات، 4.4 میلیون دلار برای کمک های خیریه و 7.8 میلیون دلار به پسرانش (اگرچه شاهزاده هری به دلیل اینکه یک خانواده سلطنتی کار نمی کند، دیگر از Sovereign Grant دریافت نمی کند).

استخر WPAگتی ایماژ

چارلز همشهری

بیایید کارها را با Crown Estate به ارزش 19.5 میلیارد دلار شروع کنیم. این املاک اساساً مجموعه ای از زمین ها و دارایی ها است (یا به قول آنها “یک تجارت منحصر به فرد با مجموعه ای متنوع که در سراسر کشور امتداد دارد”) که متعلق به شرکت است و شامل قلعه ویندزور می شود.

trooping the color 2016

مثالی دیگر؟ قدرت یک حکم سلطنتی، که “به عنوان نشانه ای برای شناسایی به افراد یا شرکت هایی (مانند باربور) که به طور منظم کالا یا خدمات عرضه کرده اند” به خانواده سلطنتی اعطا می شود. برگزاری یک ضمانت نامه سلطنتی می تواند درآمد یک برند را به شدت افزایش دهد و رویترز در سال 2015 گزارش داد که بیش از 800 دارنده حکم سلطنتی 4.2 میلیارد پوند به اقتصاد بریتانیا ارسال کردند.

دوک و دوشس کمبریج روز ششم از اسکاتلند بازدید می کنند

فقط به خاطر داشته باشید که خانواده سلطنتی عادل هستند چهره ها از شرکت تاج در واقع هزاران نفر را استخدام می کند.

در مورد رویالز چطور؟ شخصی ارزش خالص؟

این روزها، این شرکت شامل شاه چارلز، همسرش ملکه کنسورت کامیلا، شاهزاده و پرنسس ولز، پرنسس آن، پرنس ادوارد و سوفی کنتس ورابطه است. اما به گفته کارولین هریس، کارشناس سلطنتی که با او صحبت کرد فوربسچارلز امیدوار است که این گروه را حتی بیشتر محدود کند تا “با افکار عمومی نگران در مورد اعطای کمک بلاعوض حاکمیتی به افراد بسیار زیاد و وجود بودجه بیش از حد برای خانواده های سلطنتی” مقابله کند.

یادداشت سریع در مورد دوک نشین لنکستر در حالی که ما اینجا هستیم: این اساساً مجموعه ای از زمین، دارایی و سرمایه گذاری های مالی است، و در حالی که پادشاه حق دارد از آن استفاده کند. سود، آن ها هستند نه حق خود دارایی هایی را که متعلق به شرکت است، دارند. به عبارت دیگر، اگر شاه چارلز هرگز خراب شود، نمی تواند املاک متعلق به دوک را بفروشد. و صحبت از خواص گفته شده، آنها یک تن پول به دست می آورند. طبق گزارش‌ها، در سال‌های 2021-2022، دوک نشین لنکستر 21.98 میلیون دلار درآمد داشت که مستقیماً به چارلز می رسد. در همین حال، اعلیحضرت قبلاً به دوک نشین کورنوال (همچنین یک سبد خصوصی از زمین/سرمایه گذاری) دسترسی داشتند که شاهزاده ویلیام اکنون به عنوان دوک جدید کورنوال دریافت می کند. عملکرد آن مانند دوک نشین لنکستر است، به این معنی که ویلیام می تواند از سود استفاده کند، نه از خود دارایی.

حفاری در کمک بلاعوض

به عبارت دیگر، خانواده سلطنتی اساساً اینفلوئنسر هستند – و شرکت بزرگترین حامی آنهاست. همچنین، من قطعاً به طور هدفمند از باربور نام بردم تا بتوانم عکس مورد علاقه ام را از آن منتشر کنم شاهزاده شاه چارلز:

فوربس گزارش می دهد که در سال مالی منتهی به 31 مارس 2020، کراون استیت بیش از 700 میلیون دلار درآمد داشته است که 475 میلیون دلار آن سود بوده است. تقریباً تمام این درآمد به خزانه‌داری بریتانیا می‌رود، اما خانواده‌های سلطنتی ۲۵ درصد از سود را به لطف چیزی به نام کمک مالی به دست می‌آورند (اطلاعات بیشتر در یک دقیقه).

هنوز گیج هستید؟ اساساً این شرکت شامل خود خاندان سلطنتی می شود، بلکه افراد خصوصی را نیز در بر می گیرد و ماشین عمومی که آنها را در بر می گیرد. به عنوان نیویورک تایمز توضیح می‌دهد که این شرکت «ارتشی متشکل از منشی‌های خصوصی، مشاوران ارتباطات، بانوان منتظر، سرپرستان خانوار، راننده‌ها، پیاده‌روان، خدمتکاران خانه، باغبانان، و همه افرادی است که کاخ‌ها و زندگی خانواده‌های سلطنتی را اداره می‌کنند. در آنها زندگی کنید.”

شاهزاده هری با مگان مارکل قلعه ویندسور ازدواج کرد

علاوه بر املاک تاج، این شرکت مالک کاخ باکینگهام (با ارزش 4.9 میلیارد دلار)، کاخ کنزینگتون (با ارزش 630 میلیون دلار)، دوک نشین کورنوال (با ارزش 1.3 میلیارد دلار)، دوک نشین لنکستر (به ارزش 748 میلیون دلار) و املاک تاج است. اسکاتلند (به ارزش 592 میلیون دلار).