آیا «زن پادشاه» بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است؟

شاه قزو اثر جان بویگا تنها شخصیتی است که بر اساس یک شخص واقعی ساخته شده است. پادشاه قزو در آن زمان بر داهومی حکومت کرد و به شدت در تجارت برده مشغول بود. بیشتر در مورد آن در زیر.

این فیلم جنجال‌هایی به پا کرده است.

بله و خیر. چارچوب اصلی داستان از وقایع واقعی الهام گرفته شده است، اما به شدت تخیلی و دراماتیزه شده است. Agojie یک گروه جنگجوی کاملاً زن بود که وجود داشت و آنها از پادشاهی Dahomey (بنین امروزی) در غرب آفریقا محافظت می کردند. آن بخش واقعی است و ظاهرا در یک مقطع زمانی ارتش 6000 عضو داشت. جامعه داهومی دیدی فوق‌العاده مترقی نسبت به زنان داشت و ایده زن پادشاه در آن زمان وجود داشت. بنابراین همه چیزهایی که چک کردن/باورنکردنی است.

اگرچه شخصیت ها بیشتر آثار داستانی هستند. شخصیت دیویس، نانیسکا، به ویژه برای فیلم خلق شد، همانطور که امبادو خلق شد. در یادداشت‌های مطبوعاتی این فیلم، نویسنده دانا استیونز توضیح داد که از آنجایی که تاریخ این ملت اغلب توسط سفیدپوستان اروپایی نوشته شده است، داستان‌سازی شخصیت‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد از تعصباتی که ممکن است در روایت‌های Agojie وجود داشته باشد، دور شوند.

مطابق با مجله اسمیتسونیان، آموزش زنان شاید به همان اندازه طاقت فرسا بود که در فیلم می بینیم، و آنها به عنوان “همسران” پادشاه در قصر زندگی می کردند، شوهر دیگری نمی گرفتند و فرزندی نداشتند. امپراتوری اویو نیز وجود داشت، و داهومی خراج‌گزار آن پادشاهی بود، مانند آنچه در فیلم می‌بینیم.

بنابراین در حالی که این فیلم که در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو نمایش داده شد، از رویدادهای واقعی الهام گرفته شده است، احتمالاً بهتر است آن را با کمی نمک نگاه کنید و به یاد داشته باشید که از نظر تاریخی کاملاً دقیق نیست. اینکه آیا فکر می کنید که برای فیلم مفید است یا خیر به شما بستگی دارد.منبع

همانطور که فیلم نشان می دهد، پادشاهی واقعی داهومی در تجارت برده گرفتار شده بود. [Spoilers ahead for the end of the film.] در اواخر فیلم، پادشاه تصمیم می‌گیرد که فروش مردمش خلاف اعتقاداتش است (به اصرار نانیسکا)، و بنابراین مشارکت آنها در تجارت برده پایان می‌یابد. در زندگی واقعی، چنین چیزی پایین نیامد.

اگر خودتان را برای دیدن یک شب فیلم کوچک بیرون نبرده اید زن پادشاه، باید فوراً این کار را انجام دهید، زیرا زمان بسیار خوبی در تئاتر است. این فیلم ارتشی کاملاً زن به نام Agojie را دنبال می کند که وظیفه محافظت از پادشاهی خود در غرب آفریقا را بر عهده دارد و ویولا دیویس در نقش نانیسکا، ژنرال ارتش بازی می کند. اما در حین تماشای فیلم، ممکن است با خود فکر کرده باشید: صبر کنید، هیچ راهی وجود ندارد که چنین چیزی در زندگی واقعی وجود داشته باشد. آیا نام پدرسالاری را شنیده اید؟ در اینجا آنچه ما می دانیم در مورد اینکه آیا فیلم بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده است یا خیر.

منتقدان فیلم این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا این فیلم به اندازه کافی به دخالت داهومی در آن تجارت اشاره می‌کند یا اینکه پایان فیلم وضعیتی را می‌پوشاند که در زندگی واقعی قابل پوشش نبود.

جینا پرینس بایتوود کارگردان این فیلم در مصاحبه ای با این فیلم به این انتقاد پاسخ داد. هالیوود ریپورتر: «ما حقیقت را خواهیم گفت. ما از هیچ چیز دوری نخواهیم کرد. اما همچنین ما در حال گفتن بخشی از داستان هستیم که در مورد غلبه و جنگیدن برای آنچه درست است است.

[There are spoilers ahead for The Woman King.]

آیا فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است؟