آگوسکسوال بودن به چه معناست؟ خودجنس گرایی، توضیح داده شد.

در پایان روز، همه اشکال جنسیت (و غیرجنسی) در یک طیف وجود دارند. خودجنس گرایی یک راه دیگر (کاملاً خوب و عادی!) برای تجربه تمایلات جنسی است.

شرایط مرتبط

تعیین‌کننده‌ترین عامل خودجنس‌گرایی این است که افراد خودجنس‌گرا معمولاً نقشی در خیال‌پردازی‌های خود بازی نمی‌کنند، و اغلب تمایل چندانی به شرکت در سناریوهای جنسی ندارند که ممکن است آنها را تحریک کند. اما همانطور که در مورد همه اشکال جنسیت (و غیرجنسیتی) صادق است، هیچ راه واحدی وجود ندارد که خودجنس گرایی تجلی پیدا کند. ناتانیل موریس، یکی از نویسندگان کتاب، می‌گوید: در حالی که برخی از افراد خودجنس‌گرا ممکن است نسبت به جنسی خنثی یا دفع‌کننده باشند، «بعضی دیگر از انواع فعالیت‌های جنسی لذت می‌برند و اغلب می‌توانند تخیلات شدیدی را تجربه کنند. تبدیل ارگاسم با داروهای روانگردان، شاهدانه و علم. برخی ممکن است بیشتر یا کمتر از دیگران میل جنسی را تجربه کنند، و برخی ممکن است اصلاً هیچ جذابیتی نسبت به افراد دیگر نداشته باشند، اما همچنان از خودارضایی لذت می برند و با مطالب یا فانتزی های صریح برانگیخته می شوند.

دن کوپولسکی، عضو هیئت مدیره و پژوهشی وابسته به مرکز روابط جنسی مثبت، می‌گوید: «یک فرد غیرجنس‌گرا معمولاً برانگیختگی جنسی را تجربه می‌کند، ممکن است خیال‌پردازی یا خودارضایی کند، اما تمایلی به برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود ندارد». در فانتزی‌ها، افراد غیرجنس‌گرا اغلب افراد یا شخصیت‌های دیگری را تصور می‌کنند و خود را بخشی از فعالیت تصور نمی‌کنند.

وقتی به فانتزی ها، میل و برانگیختگی فکر می کنیم، احتمالاً بسیاری از ما تمایل داریم که خود را در یک سناریوی جنسی خیالی یا بالقوه قرار دهیم. (مثل، بگو، زمانی که در حال تماشا هستید بریجرتون و فکر کردن به این که چقدر داغ است که سبک رجنسی را نادیده بگیریم.) برای افراد غیرجنسگرا، نه چندان. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد معنای واقعی آن بدانید و برای کسانی که با این برچسب کمتر شناخته شده همذات پنداری می کنند، خودجنس گرایی چگونه به نظر می رسد.

Aegosexual به چه معناست؟

این بدان معنا نیست که افراد غیرجنسگرا نمی توانند خود را فضول بشناسند یا تمایلات فضولی داشته باشند، زیرا کاملاً می توانند! اما آنها اساسا چیزهای متفاوتی هستند. در حالی که فضول گرایی یک پیچیدگی است، خودجنس گرایی یک هویت است.

چگونه یک متحد باشیم و از دوستان و شرکای خودجنسگرا حمایت کنیم

برای یک چیز، فضولیسم یک فتیش یا پیچ خوردگی است، یا یک چیز یا رفتار خاص – در این مورد، تماشای رابطه جنسی دیگران – که کسی را عصبانی می کند. در این میان، خودجنس گرایی یک امر جنسی است هویت که توصیف می کند که چگونه یک فرد کشش و میل جنسی را تجربه می کند.

نژاد خاکستری

موریس می‌گوید: «مطمئناً هیچ ایرادی وجود ندارد که خودجنس‌گرا باشیم. و در حالی که او اضافه می‌کند که تعریف این تجربه جنسی می‌تواند به افراد کمک کند تا خود و تمایلات جنسی خود را بهتر درک کنند و با یک جامعه حامی ارتباط برقرار کنند، ما آنچه را که همیشه در مورد برچسب‌ها به شما می‌گوییم به شما بگوییم: اگر هویت یا برچسب خاصی احساس می‌کند مناسب است. و به شما کمک می کند احساس کنید دیده شده و پذیرفته شده اید، عالی است – اگر نه، پس با خیال راحت آن را کنار بگذارید.

بخشی از طیف غیرجنسی – که، BTW، طیف متنوعی از هویت‌ها را در بر می‌گیرد که برای توصیف افرادی استفاده می‌شود که جاذبه‌های جنسی کم یا بدون هیچ گونه جذابیت جنسی را تجربه می‌کنند، یا فقط تحت شرایط خاص جذابیت را تجربه می‌کنند – جنسیت جنسی به طور کلی به عنوان قطع ارتباط بین خود و شی تعریف می‌شود. یا تجربه برانگیختگی جنسی. دکتر الیسا هلفر، متخصص جنسی و درمانگر جنسی، توضیح می‌دهد که در حالی که افراد خودجنس‌گرا توانایی تجربه کشش، برانگیختگی و میل جنسی را در پاسخ به محرک‌های جنسی دارند، اما احتمالاً تمایلی به شرکت در آن سناریوها یا حتی تصور خود در آنها ندارند. D.

طیف غیرجنسی

فراجنسی

اتوجنسیمنبع

هلفر می‌گوید: در حالی که خودجنس‌گرایی می‌تواند شامل فعال شدن با تماشای فعالیت‌های جنسی باشد بدون اینکه معمولاً بخواهیم وارد عمل شویم، این بدان معنا نیست که خودجنس‌گرایی همان فضول‌گرایی است.

این یک اصطلاح جدیدتر برای هویتی است که در ابتدا به عنوان «خودجنس گرایی» (گاهی اوقات «خودجنس گرایی») شناخته می شد که در سال 2012 توسط روانشناس آنتونی بوگارت ابداع شد و آن را به عنوان جنسیت «بی هویت» توصیف کرد. با این حال، تعریف بوگارت، خودکوری‌جنس‌گرایی را نوعی «پارافیلیا» (معروف به یک اختلال روانی شامل «علائق جنسی غیر معمول»، طبق انجمن روان‌پزشکی آمریکا) می‌نگریست، بنابراین واژه جنسی‌جنس‌گرا به‌عنوان جایگزینی برای تأیید هویت محبوبیت پیدا کرده است. ریشه های آن اغلب به Tumblr برمی گردد، جایی که، با توجه به غیرجنسی ها ویکی، در یک پست در سال 2014 توسط کاربر Sugar-and-Spite ابداع شد.

خودجنس گرایی چگونه به نظر می رسد؟

کوپیوجنس گرا

کلید خودجنس گرایی این است قطع شدن یک فرد خودجنسگرا بین خود و موضوع هر گونه جاذبه یا برانگیختگی جنسی را که تجربه می کند تجربه می کند.

بنابراین تفاوت بین خودجنس گرایی و فضول گرایی چیست؟

ممکن است بخش‌هایی از خودجنس‌گرایی وجود داشته باشد که شما آن‌ها را بفهمید و بخش‌هایی از آن را درک نکنید، و این اشکالی ندارد. مهمترین راه برای حمایت و پذیرش افراد غیرجنسگرا در زندگی (یا به طور کلی) احترام گذاشتن به هویت آنها و تشخیص اعتبار آن است.

علاوه بر این، هلفر خاطرنشان می کند که فضول گرایی توافقی در واقع شامل مشارکت دیگران است، در حالی که خودجنس گرایی اغلب شامل فانتزی از دیگران.

غیر جنسی

برخی از سرنخ‌ها برای درک بهتر خودجنس‌گرایی در واقع در خود این اصطلاح وجود دارد. برای تجزیه آن، کلمه “aegosexual” ترکیبی از کلمات لاتین است: “a” به معنای بدون و “ego” به معنای خود. از این رو، aegosexual در لغت به معنای رابطه جنسی بدون خود است.

غیرجنسی

این احتمال وجود دارد که شما نقش بسیار مهمی در زندگی جنسی خود داشته باشید. شما احتمالاً ستاره بیشتر فانتزی‌های جنسی خود هستید، و وقتی پورن تماشا می‌کنید (یا می‌خوانید یا گوش می‌دهید یا هر کاری که برای روشن کردن خود انجام می‌دهید) ممکن است خود را در هر سناریوی رابطهی تصور کنید. . همه اینها ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما اگر شما فردی هستید که خودجنس‌گرا هستید، ممکن است این ارتباط بین خودتان و روشی که جذب جنسی می‌کنید چندان واضح نباشد. در واقع، ممکن است اصلاً هیچ ارتباطی بین شما و تجربه شما از برانگیختگی وجود نداشته باشد. اگر به نظر شما شبیه به نظر می رسد – یا اگر کاملاً گیج کننده به نظر می رسد و می خواهید توضیح دهیم – این چیزی است که باید در مورد خودجنس گرایی بدانید.