آرورا جیمز در جوایز بهترین زنان سال 2022 یک سوال داشت: “در را برای دیگران باز کن”


در سال 2020، در حالی که میلیون‌ها نفر برای عدالت نژادی در سراسر کشور تظاهرات کردند، بنیانگذار Brother Vellies، Aurora James، خرده‌فروشان بزرگ را به چالش کشید تا بیش از ارائه بیانیه‌های توخالی حمایت کنند. او در یک پست اینستاگرامی که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد، نوشت: «بسیاری از کسب‌وکارهای شما بر پایه قدرت مخارج سیاهپوستان ساخته شده‌اند. “بسیاری از فروشگاه های شما در جوامع سیاه پوست راه اندازی شده اند.”

درخواست او: با اختصاص 15 درصد از فضای قفسه به برندهای متعلق به سیاه پوستان، تغییر پایدار ایجاد کنید. ده روز بعد، سفورا اولین شرکت بزرگی بود که متعهد شد. پانزده درصد تعهد در حال حاضر یکی از سریع ترین رشد در غیر انتفاعی در آمریکا است، و جیمز به طور کامل یک صنعت کل را تغییر شکل داده است.

زرق و برق از جیمز برای کارهایش در مراسم جوایز زنان سال 2022 در روز سه‌شنبه، 1 نوامبر تقدیر کرد. هما عابدین، نویسنده پرفروش کتاب هر دو/و: زندگی در بسیاری از دنیاها، جایزه خود را به طراح اهدا کرد.

عابدین می گوید: «عده ای هستند که مشکلی را می بینند و نگاه می کنند. “دیگران مشکلی را می بینند و از بی انصافی یا بی عدالتی گلایه می کنند. سپس زنانی در قالب طراح آرورا جیمز وجود دارند – که نه فقط تصدیق، صحبت کردن و همدردی را انتخاب می کنند، بلکه باید همدردی کنند. انجام دادن چیزی در مورد آن که انتخاب بسیار سخت تر است. و انجام موفقیت آمیز آن اغلب غیرممکن است.”

اخیراً صحبت‌های زیادی با زنان در مورد موفقیت و معنای آن برای هر یک از ما داشته‌ام و حقیقت این است که برای همه متفاوت است. برای برخی از زنان، این امنیت مالی یا یک عنوان خاص است. برای دیگران، یافتن شریک زندگی مناسب و ایجاد خانواده، یا ساختن آثار هنری زیبا، یا ایستادگی در برابر موضوعی است که برایشان مهم است. و برای بسیاری از موارد فوق بیشتر است. آرورا معتقد است که موفقیت فقط چیزی نیست که برای خود به دست می آورید، بلکه درهایی است که به روی دیگران باز می کنید. و او بسیاری را باز کرده است. او برچسب محبوب خود، خط زندگی پایدار و لوازم جانبی Brother Vellies را در سال 2013 راه اندازی کرد. هدف او روشن بود: توجه به شیوه ها و تکنیک های سنتی طراحی آفریقایی، در عین حال ایجاد مشاغلی که صنعتگران آفریقایی را حفظ کند. خلاقانه و جسورانه بود. حتی ممکن است برخی بگویند این کار خطرناک بود. اما هرکسی که حتی کوتاه ترین زمان را با آرورا سپری کرده باشد، تعجب نمی کند که بداند این یک موفقیت بزرگ خواهد بود.

او افزود: «آرورا و من اوایل امروز درباره این موضوع صحبت می‌کردیم – این تصور که اگرچه استعداد جهانی است، اما قطعاً فرصت وجود ندارد. “و برای او – فردی با استعداد و مصمم، خلاق و سازنده، این فرصت برای موفقیت – برای گسترش دید و کارش در سال 2015 زمانی که او جایزه CFDA/Vogue Fashion Founder’s Award را به دست آورد و همراه با آن مورد تحسین دوستداران سبک قرار گرفت. سراسر دنیا.”

“سپس، در سال 2020، در بحبوحه یک بیماری همه گیر جهانی، آسیب های ملی، اجتماعی و نژادی
ناآرامی، زمانی که بسیاری از ناشناخته‌ها می‌ترسیدند و به سادگی می‌نشستند و برای بدترین‌ها آماده می‌شدند، آرورا برعکس این کار را انجام داد. راه اندازی تعهد پانزده درصد. اکنون، غیرانتفاعی که او با یک پست ساده و برخی می گویند جسورانه شروع کرد، چهره مد، خرده فروشی و عدالت اجتماعی را تغییر می دهد.منبع